Piotr Nowak nowym trenerem Jagiellonii

Piotr Nowak
Piotr Nowak PressFocus

Jagiellonia Białystok poinformowała w piątek o zatrudnieniu Piotra Nowaka na stanowisku szkoleniowca. 57-latek został następcą zwolnionego Ireneusza Mamrota.

Władze Jagiellonii zdecydowały się niedawno na rozstanie z Ireneuszem Mamrotem. W Białymstoku uznano, że wyniki osiągnięte przez drużynę w rundzie jesiennej były niezadowalające. Jagiellonia w 19 rozegranych spotkaniach obecnego sezonu zdobyła 24 punkty i zakończyła rywalizację w pierwszej części rozgrywek na 11. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

Teraz misja poprowadzenia drużyny powierzona została Piotrowi Nowakowi, który związał się z klubem półtorarocznym kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku.

Dla 57-letniego trenera jest to powrót do pracy w roli szkoleniowca po kilkuletniej przerwy. Ostatnim klubem, który miał okazję prowadzić była Lechia Gdańsk, z którą rozstał się we wrześniu 2021 roku.

Piotr Nowak na trenerskiej ławce Jagiellonii zadebiutuje 4 lutego. Prowadzona przez niego drużyna zmierzy się wówczas na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Komentarze