Piłkarze Lecha Poznań z wiarą w mistrzostwo

Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań Pressfocus

Walka o tytuł mistrza Polski jest w tym sezonie najbardziej wyrównana od lat. O pierwsze miejsce wciąż rywalizują aż trzy drużyny. Aktualnie na czele stawki znajduje się Lech Poznań, ale znajdujące się za nim Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa mają tyle samo punktów co lider – 56. W zdobycie tytułu mistrzowskiego mocno wierzą piłkarze. Na temat zaciętej końcówki sezonu wypowiedzieli się Jakub Kamiński i Dawid Kownacki.

  • Na sześć kolejek przed mistrzostwem liderem jest Lech Poznań
  • Po piętach depczą mu Pogoń i Raków, które mają tyle samo punktów co lider
  • Kamiński i Kownacki uważają, że wszystko jest w rękach zawodników

Końcówka sezonu najciekawsza od lat

W ostatnich latach nie zdarzyło się, żeby walka o tytuł mistrzowski była tak wyrównana, a w grze niemal do samego końca pozostawały aż trzy drużyny. Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa mają na sześć kolejek przed końcem dokładnie taką samą liczbę punktów – 56. Co ciekawe, w ostatniej kolejce każdy z tych zespołów zgubił punkty. Najmocniej kosztowało to Pogoń, którą znów w tabeli wyprzedził Kolejorz.

W Poznaniu panuje silne przekonanie, że akurat na 100-lecie klubu Lechowi po 7 latach uda się sięgnąć po tytuł mistrzowski. Na jego obronę już kilka kolejek temu matematyczną szansę straciła Legia Warszawa. Wojskowi po fatalnym początku sezonu wydźwignęli się ze strefy spadkowej, ale na puchary szans nie ma. Wśród piłkarzy Kolejorza natomiast wiara w mistrzostwo jest silna. Zawodnicy zdają sobie sprawę, ze jeżeli wygrają wszystkie pozostałe mecze to nie będą musieli oglądać się na rywali.  Podkreśla to Dawid Kownacki.

– Wszystko cały czas jest w naszych nogach i w naszej głowie. Nie patrzymy na przeciwników, bo wiemy, że musimy wygrywać mecze, bo to nam może dać spełnienie założonego celu – powiedział napastnik w rozmowie z klubowymi mediami. 

– Mamy dwóch rywali w walce o mistrzostwo i każdy czuje na sobie presję pozostałych. Końcówka sezonu na pewno będzie ciekawa, na pewno będzie trudna dla tych zespołów, również dla nas. Wytrzyma po prostu najmocniejszy – podkreślił.

Podobną optykę na kwestie tytułu mistrzowskiego ma obrońca Jakub Kamiński.

Myślę, że ten remis z Legią Warszawa nie pokrzyżuje nam planów w kontekście walki o mistrzostwo Polski. Jest jeszcze dużo meczów, musimy się skupić na każdym kolejnym. Jeśli wygramy wszystkie to jestem przekonany, że zdobędziemy ten upragniony tytuł – stwierdził.

Czytaj dalej: Dobre wieści ze sztabu medycznego Legii Warszawa

Komentarze