Piłkarz z zaplecza La Ligi dołączył do beniaminka

Piłkarze Korony Kielce
Piłkarze Korony Kielce PressFocus

Korona Kielce rozpoczęła wzmacnianie kadry na resztę sezonu 2022/2023. Do beniaminka Ekstraklasy dołączył doświadczony Hiszpan.

  • Korona wzmocniła skład
  • Do Kielc trafił hiszpański skrzydłowy
  • Piłkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku

Doświadczony Hiszpan zagra w Koronie

Korona Kielce w sezonie 2022/2023 gra w Ekstraklasie po kilkuletniej przerwie. Beniaminek z województwa Świętokrzyskiego może jednak szybko pożegnać się z piłkarską elitą. W ligowej tabeli znajduje się bowiem na przedostatnim miejscu z dorobkiem trzynastu punktów. Klub postanowił zatem szukać wzmocnień. Zawodnikiem Korony został David González Plata znany jako Nono.

Jestem bardzo podekscytowany. Chcę pokazać, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei przez klub. Wierzę, że udowodnię to na boisku. W Kielcach zostałem wspaniale przyjęty przez kolegów, bardzo mi pomagają pomimo bariery językowej. Zależy mi na jak najszybszym zaadaptowaniu się, żeby jak najlepiej dopasować się do zespołu – powiedział nowy zawodnik Korony Kielce, David González Plata. Podpisał on kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Hiszpan dołączył do Korony na zasadzie wolnego transferu. Nuno w tym sezonie nie zagrał ani jednego meczu, ponieważ od września nie miał klubu. Poprzednio reprezentował zespół UD Ibiza z zaplecza La Ligi. Na tym poziomie rozgrywkowym 31-letni Hiszpan zagrał prawie 200 razy. Występujący na obu skrzydłach Nono, strzelił 13 goli i zaliczył 12 asyst.

Czytaj także: Legia może rozstać się z obrońcą. Jest chętny

Komentarze