Piłkarz Rakowa odrzucił opcję transferu za granicę

Sebastian Musiolik
Sebastian Musiolik Pressfocus

Raków Częstochowa zezwoli na to, aby Sebastian Musiolik opuścił klub w zimowym oknie transferowym. Piłkarz odrzucił jednak możliwość zmiany drużyny.

  • Sebastian Musiolik miał zimą opuścić Raków
  • Częstochowski klub zgodził się na ofertę DC United
  • Piłkarz rozmyślił się jednak w ostatniej chwili

Nici z zagranicznego transferu

Raków walczy o mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022. Drużyna Marka Papszuna do liderującego w tabeli Lecha traci sześć punktów. Częstochowianie wierzą jednak, że uda im się dogonić poznaniaków. W związku z tym Raków jest aktywny na rynku transferowym.

Częstochowski zespół zasilili już kupiony za 800 tysięcy euro Rumun Deian Sorescu oraz pomocnik Szymon Czyż. Na tym jednak nie koniec. Raków, aby uzbierać pieniądze na kolejne wzmocnienia, był gotowy do rozstania ze swoim napastnikiem.

Drużynę Marka Papszuna w zimowym oknie transferowym mógł opuścić Sebastian Musiolik. Do Częstochowy wpłynęła bowiem oferta w wysokości pół miliona euro od DC United. Raków zaakceptował tę propozycję.

Musiolik ustalił warunki indywidualnego kontraktu z ósmym zespołem poprzedniego sezonu w Konferencji Wschodniej. Snajper Rakowa w ostatniej chwili postanowił jednak zrezygnować z przenosin do MLS. W bieżącej kampanii rozegrał 24 mecze. Dwukrotnie trafił w nich do siatki.

Czytaj także: Zagłębie Lubin potwierdziło duże wzmocnienie

Komentarze