Piłkarz Pogoni na celowniku Wisły Kraków

Igor Łasicki (z lewej)
Igor Łasicki (z lewej) Pressfocus

Wisła Kraków przygotowuje kadrę na sezon 2022/2023 w pierwszej lidze. Do drużyny Jerzego Brzęczka poszukiwany jest między innymi środkowy obrońca.

  • Działacze Wisły poszukują piłkarzy
  • Na celowniku krakowskiej drużyny są obrońca i napastnik
  • Wisła złożyła już nawet ofertę

Brak funduszy problemem krakowian

Miniony sezon Wisła zakończyła spadkiem z Ekstraklasy. Krakowanie mieli w składzie kilku niezłych piłkarzy, ale zespół nie funkcjonował dobrze. Zawodnicy Jerzego Brzęczka punktowali bardzo słabo i kolejkę przed końcem rozgrywek stało się jasne, że w kampanii 2022/2023 Białej Gwiazdy nie zobaczymy wśród najlepszych polskich ekip.

Działacze Wisły dostosowują teraz klub do pierwszoligowych warunków. Z pewnością nie będzie to łatwe, ponieważ budżet krakowian znacząco zmalał. To z kolei sprawia, że krakowianie mają trudności ze sprowadzeniem graczy, których by chcieli.

Wisła pragnie sprowadzić bramkostrzelnego napastnika. Takim z pewnością jest Szymon Sobczak. To 29-letni snajper Zagłębia Sosnowiec, dla którego w minionym sezonie strzelił aż 20 goli, z czego 17 w pierwszej lidze. Piłkarz może być chętny na powrót do Krakowa. Sobczak reprezentował Białą Gwiazdę w czasach juniorskich. Wisła zaproponowała Zagłębiu 100 tysięcy złotych za 29-latka, ale klub oczekuje większej sumy.

Zapłacić nie trzeba natomiast Pogoni Szczecin za Igora Łasickiego. Jego umowa z dotychczasowym pracodawcą wygaśnie 30 czerwca. 26-letni defensor może chcieć zejść ligę niżej, aby grać regularniej. Piłkarz w Pogoni nie mógł liczyć na wiele szans od Kosty Runjaicia (450 minut w minionym sezonie Ekstraklasy). Dla Wisły Łasicki byłby sporym wzmocnieniem.

Czytaj także: Śląsk ruszył na rynek. Pierwszy transfer wrocławian

Komentarze