Piłkarz Pogoni kontuzjowany. Szczecinianie wydali komunikat

Mariusz Malec
Mariusz Malec Pressfocus

Pogoń Szczecin w najbliższym czasie będzie musiała sobie radzić bez swojego defensora. W meczu z Zagłębiem kontuzji doznał Mariusz Malec.

  • Mariusz Malec opuścił przedwcześnie boisko w meczu z Zagłębiem
  • Defensor Pogoni doznał kontuzji
  • Sztab medyczny przekazał jakiego urazu doznał 26-latek

Szczecinianie komentują kontuzję swojego gracza

Niedzielny mecz Ekstraklasy z Zagłębiem do pewnego momentu układał się po myśli Pogoni. Szczecinianie wygrywali bowiem z zespołem Piotra Stokowca. Później stracili jednak gola, a niedługo później także zawodnika. Kontuzji doznał bowiem Mariusz Malec. Okazała się ona na tyle poważne, że piłkarz gospodarzy musiał opuścić boisko w 66. minucie.

Mariusz doznał urazu twarzy po zderzeniu z Luisem Matą. Na początku nie wyglądało to źle, natomiast w trakcie drugiej połowy pojawiły się objawy sugerujące większe uszkodzenie. Mariusz został wówczas natychmiastowo zmieniony, a po meczu udał się na tomografię. Badanie wykazało złamanie kości jarzmowej – ocenił klubowy lekarz Bartosz Paprota.  Jak długo może potrwać przerwa 26-latka?

W tym tygodniu Mariusz będzie wyłączony z jakichkolwiek treningów. W piątek będzie miał wykonane kolejne badanie kontrolne. Po ustąpieniu obrzęku i wykonaniu tego badania będziemy podejmować kolejne decyzje i będziemy mogli oszacować czas jego przerwy  -stwierdził członek sztabu medycznego Pogoni.

W sezonie Malec pojawił się na boisku siedem razy. Rundę wiosenną Ekstraklasy rozpoczął jednak jako podstawowy stoper w ekipie Kosty Runjaicia, która w najbliższy piątek zagra w Mielcu ze Stalą w ramach 22. kolejki.

Czytaj także: Ekstraklasa: czerwień Boruca, magia Biczachczjana – podsumowanie 21. kolejki

Komentarze