Piłkarz Lecha wypożyczony do Puszczy

Oficjalna piłka Fortuny I Liga
Oficjalna piłka Fortuny I Liga fot. Fortuna I Liga

Utalentowany zawodnik Lecha Poznań, Mateusz Skrzypczak, najbliższy sezon spędzi na pierwszoligowych boiskach. Kolejorz poinformował o wypożyczeniu 19-latka do Puszczy Niepołomice.

Czytaj dalej…

Defensywny pomocnik jest wychowankiem Kolejorza, w barwach którego na boiskach Ekstraklasy zadebiutował już w sezonie 2018/19. Łącznie w pierwszej drużynie wystąpił dotychczas w siedmiu meczach, zdobywając jednego gola.

W ostatnim sezonie znacznie częściej pojawiał się na drugoligowych boiskach, na których występował w zespole rezerw Lecha Poznań. Teraz doświadczenie będzie miał okazję nabywać w zespole Puszczy Niepołomice, który ostatni sezon zakończył na ósmym miejscu w tabeli Fortuny I ligi.

– Wspólnie z Mateuszem zdecydowaliśmy się na Puszczę, bo z naszych wcześniejszych obserwacji i historii wypożyczeń naszych zawodników wiemy, że to bardzo dobre miejsce do dalszego rozwoju. Liczymy na to, że będzie mógł tam cały czas podnosić swoje umiejętności – powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa, cytowany przez oficjalną stronę Kolejorza.

Komentarze