Ekstraklasa może wrócić pod koniec maja!

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o zmniejszeniu obostrzeń w sporcie. Następstwem takiego stanu rzeczy jest to, że decyzją rządu rozgrywki PKO Ekstraklasy będą mogły wrócić na stadiony pod koniec maja.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że rozgrywki polskiej ekstraklasy zostały zawieszone 9 marca. Tym samym najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce zatrzymała się na 26 kolejkach.

– Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy pokazać matrycę powrotu do rzeczywistości sportowej. Chcemy przejść do kontrofensywy, powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach – mówił premier Polski.

– Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki – kontynuował Morawiecki.

– W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania – zaznaczył 51-latek.

Odnotujmy, że w porozumieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej z Ekstraklasą SA ustalono, że rozgrywki polskiej ekstraklasy będą mogły zostać wznowione 29 maja. Dodajmy, że spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Komentarze