Pierwszy letni transfer Śląska Wrocław

Peter Schwarz
Peter Schwarz Pressfocus

W niedzielę Śląsk Wrocław pokonał Wartę Poznań (3:2) i dzięki wygranej zakończył sezon na czwartej pozycji. Taki obrót spraw pozwala na występ w eliminacjach do Konferencji Ligi Europy. Tymczasem Jacek Magiera zachęcił właśnie Petera Schwarza do podpisania umowy z Wojskowymi i Czech stał się pierwszym wzmocnieniem nowego trenera.

Koniec owocnej przygody w Częstochowie

Peter Schwarz na zasadzie wolnego transferu przeniósł się z Rakowa Częstochowa do Śląska Wrocław. Środkowy pomocnik dołączy do Wojskowych pierwszego dnia letniego okienka transferowego, a jego kontrakt będzie obowiązywał do 2023 roku z opcją przedłużenia na kolejnych 12 miesięcy.

29-latek przeszedł z Medalikami długą drogę. Rywalizację na polskich boiskach rozpoczął od 1. Ligi. Po trzech latach spędzonych w Częstochowie i wywalczeniu nieoczekiwanego wicemistrzostwa Polski, za porozumieniem stron rozpoczął nową przygodę. Łącznie dla Rakowa rozegrał 103 spotkania w których strzelił 15 goli oraz zanotował 11 asyst.

Pierwszy transfer Jacka Magiery

Jacek Magiera przejął stery w Śląsku w połowie rundy rewanżowej. Zespół pod jego wodzą wywalczył czwartą pozycję w tabeli i latem zawalczy o europejskie puchary.

Petr to wszechstronny pomocnik, który w naszej lidze wypracował sobie bardzo solidną markę. Jestem przekonany, że będzie stanowił duże wzmocnienie naszego zespołu i pomoże nam walczyć o jak najwyższe cele – stwierdził dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Dariusz Sztylka.

Komentarze