Pięć goli w Sosnowcu, Zagłębie postawiło na swoim

Szymon Pawłowski
Szymon Pawłowski fot. PressFocus

Zagłębie Sosnowiec wygląda na to, że na dobre wróciło na zwycięski szlak w Fortuna 1 Lidze. W środowy wieczór podopieczni Artura Skowronka wygrali drugie spotkanie z rzędu i mogą pochwalić się dorobkiem 18 punktów na koncie. Trójkolorowi w pokonanym polu pozostawili Chrobry Głogów.

• Zagłębie Sosnowiec zaliczyło czwarte zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii
  • Podopieczni Artura Skowronka w pokonanym polu pozostawili Chorbry Głogów (3:2)
  • Dzięki środowej wygranej ekipa z Sosnowca wskoczyła na 14. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi

Zagłębie – Chrobry: trzy punkty zostały w Sosnowcu

Zagłębie Sosnowiec do środowej batalii w ramach 17. kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy podchodziło po wygranym boju nad Arką Gdynia (1:0). Tymczasem zespół Ivana Djurdjevicia ostatnio notował zwycięstwa ze Stomilem Olsztyn (2:0) i Sandecją Nowy Sącz (1:0).

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji sosnowiczanie zdobyli trzy bramki. Wynik rywalizacji otworzyli Maksymilian Banaszewski, który wpisał się na listę strzelców w 19. minucie. Później dwa trafienia dołożył Szymon Pawłowski, który golkipera rywali pokonał w 36. i 45. minucie.

Po zmianie stron Chrobry rzucił się do odrabiania strat. Gole dla ekipy z Głogowa strzelili Marcel Ziemann oraz Michał Rzuchowski odpowiednio w 53. i 86. minucie. To było jednak wszystko, na co było stać gości. Zagłębie zainkasowało jednocześnie trzy punkty.

Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 3:2 (3:0)
1:0 Banaszewski 19′
2:0 Pawłowski 36′
3:0 Pawłowski 45′
3:1 Ziemann 53′
3:2 Rzuchowski 86′