Piątkowski odejdzie latem za granicę, Raków zarobi miliony euro

Kamil Piątkowski
Kamil Piątkowski PressFocus

Kamil Piątkowski został piłkarzem RB Salzburg. Dokończy jednak sezon w Rakowie, a do Austrii przeniesie się latem.

Jak poinformował austriacki klub, “polski talent środka defensywy” przeniesie się do Salzburga latem. Młody Polak podpisał 5,5-letni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku.

Rozsądny wybór

Kamilem Piątkowskim interesowały się naprawdę duże marki, wliczając AC Milan, Atalantę czy Borussię Dortmund. Jak jednak ustalił Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, zadecydowały warunki, jakie RB Salzburg zaproponował zarówno Rakowowi, jak i samemu zawodnikowi.

Dla zespołu z Częstochowy kluczowe było, by stoper dokończył sezon w Ekstraklasie. Raków pozostaje bowiem w walce o mistrzostwo Polski. Ponadto Raków ma otrzymać od austriackiej drużyny kwotę między 5 a 6 milionami euro, co oznacza, że Piątkowski znajdzie się w top 10 najdrożej sprzedanych z naszej ligi zawodników. Ponadto częstochowianie zapewnili sobie procent od przyszłej sprzedaży środkowego obrońcy i będą mogli wysyłać swoich trenerów na staże do zespołu ze stajni Red Bulla.

Biorąc pod uwagę renomę, jaką zyskał sobie zespół z Salzburga w kontekście kształtowania utalentowanych młodych graczy, wydaje się, że Piątkowski wybrał miejsce dające mu wielkie szanse na rozwój. Trener zespołu, Jesse Marsch, współpracował, m.in., z Erlingiem Haalandem.

To drugi sezon Piątkowskiego w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tej kampanii wystąpił w 17 meczach w barwach Rakowa, w których zanotował jedną bramkę.

Komentarze