Piąta wyjazdowa wygrana Jagi

Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot fot. ASInfo

W pierwszym po zimowej przerwie spotkaniu w ramach 21. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe aż 3:0 legnicką Miedź. Ekipa z Dolnego Śląska zaliczyła jednocześnie swoją dziesiątą porażkę w sezonie, a team Ireneusza Mamrota zaliczył dziesiątą wiktorię.

Duma Podlasia przyjechała do Legnicy po to, aby odnieść swoje pierwsze od trzech spotkań zwycięstwo na dolnośląskiej ziemi. Ponadto białostoczanie chcieli zrewanżować się Miedzi za porażkę z sierpnia minionego roku, gdy na swoim stadionie ulegli beniaminkowi polskiej ekstraklasy 3:2.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Żółto-czerwoni zdobyli dwie bramki. Wynik meczu został otwarty w 15. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Nemanja Mitrović, który popisał się efektownym uderzeniem z woleja, wykorzystując bezlitośnie błędy defensywy gospodarzy.

Gdy wydawało się, że na przerwę Jaga uda się z jednobramkowym prowadzeniem, to po faulu Tomislava Bozicia na jednym z rywali we własnej “szesnastce” sędzia Bartosz Frankowski wskazał na “wapno”. Rzut karny na gola zamienił Guilherme i mieliśmy 2:0 dla wicemistrzów Polski.

Po zmianie stron team z Podlasia dołożył jeszcze jednego gola, którego autorem był Arvydas Novikovas. Ofensywny zawodnik Jagiellonii oddał precyzyjny strzał z lewej nogi, ustalając wynik spotkania na 3:0 w 74. minucie. Dodajmy, że kilka minut wcześniej Chorwat Bozić został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Patryku Klimali.

Jagiellonia dzięki piątkowej wygranej ma na swoim koncie 36 punktów. W kolejnej serii gier białostoczanie zmierzą się u siebie z Wisłą Płock, a ekipa Dominika Nowaka na wyjeździe zagra z Zagłębiem Lubin.

Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

0:1 Mitrović 15′
0:2 Guilherme 45+1′ (k.)
0:3 Novikovas 74′

Miedź: Santana 59′, Fernandez 61′
Jagiellonia: Scepović 90′