Piast z pierwszą wygraną

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odnieśli w niedzielę piłkarze Piasta Gliwice, którzy w wyjazdowym meczu pokonali skromnie 1:0 beniaminka Łódzki KS.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania obie drużyny szukały swoich okazji. Obie dochodziły do wielu sytuacji strzeleckich, ale uderzenia były  z reguły niecelne. Ostatecznie kibice nie obejrzeli w pierwszej odsłonie ani jednego gola.

W 69. minucie prowadzący to spotkanie sędzia, po zapoznaniu się z powtórką, zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla gospodarzy za faul na Boguszu. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Rozwandowicz, którego uderzenie świetnie obronił Plach.

Tymczasem sześć minut później Piast wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, jeden z zawodników Piasta zgrał piłkę przed bramkę, gdzie niefortunnie interweniował Bogusz, kierując futbolówkę do bramki swojej drużyny. Jak się później okazało był to jedyny gol tego meczu.

Łódzki KS – Piast Gliwice 0:1 (0:0)

0:1 Bogusz (sam.) 78′