Piast z dwoma przypadkami koronawirusa

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice fot. www.piast-gliwice.eu

Piast Gliwice to kolejny klub, po Cracovii i Stali Mielec, który we wtorek potwierdził, że przeprowadzone w zespole testy na obecność koronawirusa w dwóch przypadkach dały wynik pozytywny. Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że osoby z pozytywnym wynikiem zostały już odizolowane.

Czytaj dalej…

“Informujemy, że zgodnie z zaleceniami zespół, sztab oraz pracownicy Piasta Gliwice przeszli badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. W dwóch przypadkach test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i podjął odpowiednie działania. Osoby z pozytywnym wynikiem zostały odizolowane i przebywają na kwarantannie” – czytamy w komunikacie klubu z Gliwic.

Kilka tygodni temu pozytywny wynik testu na obecność w organizmie koronawirusa uzyskał trener Piasta Waldemar Fornalik, który z tego powodu nie mógł poprowadzić drużyny w kilku spotkaniach.

We wtorek o jednym pozytywnym wyniku poinformowała Cracovia. Zakażenie koronawirusem u kilku osób w klubie potwierdziła również Stal Mielec. Wcześniej epidemią dotknięte zespoły między innymi zespoły Pogoni Szczecin i Wisły Kraków.

Komentarze