Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Piast wygrywa z ŁKS-em

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością 2:1 Łódzki KS.

Gospodarze przystępowali do niedzielnego spotkania z nadzieją na przełamanie serii trzech kolejnych ligowych porażek. Na wykorzystanie słabszej rywali liczyli goście z Łodzi, którzy potrzebowali punktów w walce o utrzymanie.

Od początku spotkania zdecydowanie lepsze wrażenie robili podopieczni Kazimierza Moskala, którzy rozpoczęli pojedynek ofensywnie. Przyniosło to efekt w 25. minucie w postaci objęcia prowadzenia. Po ładnej akcji zespołu, futbolówka dość przypadkowo trafiła pod nogi ustawionego pięć metrów przed bramką Macieja Wolskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Przed przerwą Piast nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć i wynik nie uległ już zmianie.

Osiem minut po przerwie Piast doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu Badii, pojedynek główkowy z rywalem wygrał Parzyszek i pokonał bezradnego Malarza. Piast próbował pójść za ciosem i w kolejnych minutach prezentował się lepiej. W 85. minucie bliski zdobycia gola był Badia, ale piłka po jego strzale z kilkunastu metrów trafiła w poprzeczkę.

Trzy minuty później Piast rozstrzygnął losy rywalizacji na swoją korzyść. Po płaskim zagraniu Badii z lewej strony boiska, do siatki ze środka pola karnego trafił niepilnowany Jorge Felix,.

Piast Gliwice – Łódzki KS 2:1 (0:1)

0:1 Wolski 25′
1:1 Parzyszek 53′