Piast wygrywa w Zabrzu

Piast Gliwice
Piast Gliwice fot. Łukasz Pawlik

W pierwszym spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał 2:0 na wyjeździe Górnik Zabrze.

Piłkarze Piasta objęli prowadzenie w 36. minucie. Wówczas do siatki uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Mikkel Kirkeskov. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się bramkarz Górnika, który nie zdołał odbić piłki, choć miał ją już na rękach.

W 58. minucie Górnik doznał osłabienia, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Koj. Od tego momentu Piast miał ułatwione zadanie.

W 86. minucie podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli drugiego gola. Tym razem do siatki trafił Aleksandar Sedlak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Jimeneza.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 0:2 (0:1)
0:1 Kirkeskov 36′
0:2 Sedlak (k.) 86′