Gerard Badia
Gerard Badia fot. ASInfo

Piast wygrywa w Warszawie!

Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli dziś piłkarze gliwickiego Piasta, którzy w starciu na szczycie tabeli w ramach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy, pokonali warszawską Legię przy Łazienkowskiej 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Gerard Badia. Na ten moment, gliwiczanie zajmują drugą lokatę i tracą tylko jeden punkt do liderujących Wojskowych.

Do jednej zmiany po zwycięstwie nad Lechią doszło w wyjściowej jedenastce Legii – miejsce Stolarskiego zajął Vesović. Dwóch piłkarzy po ograniu Cracovii wymienił za to trener Waldemar Fornalik – zamiast Mokwy i Jodłowca mogliśmy oglądać Dziczka i Pietrowskiego.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gości z Gliwic, którzy jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa objęli prowadzenie – po dośrodkowaniu Konczkowskiego z prawej flanki, piłkę z powietrza do siatki skierował z sześciu metrów Badia. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, bliski zdobycia wyrównującej bramki był Kucharczyk, który po podaniu Hamalainena trafił w słupek.

Cztery minuty po zmianie stron, piłkę z prawej strony w pole karne posłał Vesović, ale strzał głową Hamalainena wybronił Plach. Dziesięć minut później, potężną bombę z dystansu wypuścił Hateley, ale Cierzniak zdołał sparować futbolówkę na poprzeczkę.

W 67. minucie, bramka Legii zadrżała ponownie, ale tym razem po strzale Valencii, piłka ostemplowała słupek. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, punkt gospodarzom mógł uratować jeszcze Remy, którego silne uderzenie zza pola karnego fantastycznie wybronił Plach.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie Piasta, końcówka sezonu polskiej Ekstraklasy zapowiada się arcyciekawie. W tym momencie, gliwiczanie mają na koncie 65 punktów i tracą jedno oczko do liderującej Legii. Jutro okazję na zrównanie się punktami z Legią będzie miała Lechia Gdańsk, która musi jednak pokonać Cracovię. W następnej kolejce, warszawianie zmierzą się z Pogonią, natomiast Piast podejmie Jagiellonię.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)