Piast wygrywa w Gdyni

Marcin Pietrowski
Marcin Pietrowski fot. ASInfo

Pierwsze spotkanie 23. kolejki Lotto Ekstraklasy miało miejsce w Gdyni, gdzie Arka podejmowała gości z Gliwic. Piast okazał się jednak zespołem lepszym od swojego rywala, pokonując drużynę z Trójmiasta w stosunku 1:2. Na listę strzelców wpisał się najpierw Jakub Czerwiński, a następnie Joel Valencia, a po stronie gospodarzy swoje trzy grosze dołożył Damian Zbozień.

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy w 28. minucie, kiedy to na list strzelców wpisał się Jakub Czerwiński. Zawodnik gości świetnie wykorzystał dośrodkowanie z prawej flanki autorstwa Hateleya, a następnie precyzyjnym strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy. Kilka chwil później swoją próbę miał Parzyszek, ale tym razem bramkarz przeszkodził w zdobyciu bramki.

Kolejne trafienie zobaczyliśmy jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Tym razem szczęściarzem okazał się Joel Valencia, który mocnym uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie Piasta. Całą sytuację najpierw wykreował jednak Konczkowski, który z prawej strony zagrał do niepilnowanego kolegi z zespołu.

Niestety, druga część gry okazała się znacznie słabsza od pierwszej. Z pewnością elementem wartym wspomnienia był rzut karny z 81. minuty, ale wtedy Michał Janota uderzył bardzo słabo i futbolówka wylądowała w rękach bramkarza gości.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Arce udało się zdobyć gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Damian Zbozień, ale było już za późno, żeby nadrobić starty. Trzy punkty powędrowały więc do Gliwic.