Piast wraca na zwycięskie tory

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

W spotkaniu otwierającym dziewiątą kolejkę PKO BP Ekstraklasy, mistrzowie Polski, piłkarze Piasta Gliwice, w dość szczęśliwych okolicznościach pokonali Raków Częstochowa 2:1 (0:1). Do przerwy częstochowianie prowadzili 1:0 po golu Browna, ale w drugiej części gry najpierw wyrównał z rzutu karnego Joao Felix, a później swojaka zaliczył Skóraś.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach na pierwszego gola czekali zaledwie sześć minut, kiedy to goście z Częstochowy objęli prowadzenie – Szczepański odegrał futbolówkę na siódmy metr do Browna Forbesa, a zawodnik rodem z Kostaryki wpakował ją do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy działo się już niewiele i wynik nie uległ zmianie.

Pierwsze dwa kwadranse po zmianie stron przypominały w większości to, co działo się przez znakomitą część pierwszej odsłony. Jeśli padały jakieś strzały, to głównie w kierunku bramki gospodarzy – niecelnie próbowali jednak Szczepaniak i Musiolik.

Niespełna 15 minut przed przerwą, mistrzowie Polski doprowadzili do wyrównania – po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Rakowa i kilku zablokowanych uderzeniach z niewielkiej odległości, arbiter, po wideoweryfikacji podyktował rzut karny i wyrzucił z boiska Sapałę za zatrzymanie ręką piłki zmierzającej do siatki. Jedenastkę na gola zamienił za to Jorge Felix.

Trzy minuty później, Piast prowadził już 2:1 – po kolejnej kotłowaninie w szesnastce gości, niefortunną interwencję zaliczył Skóraś, który pokonał własnego bramkarza. Do końca meczu rezultat już się nie zmienił i komplet punktów pozostał w Gliwicach.

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 2:1 (0:1)