Fornalik przed meczem z Legią: poprzeczka może pójść wyżej

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice w środowy wieczór będzie miał zamiar pokusić się o niespodziankę, chcąc wywalczyć awans do półfinału Fortuna Pucharu Polski w rywalizacji z Legią Warszawa. Przed tym starciem kilka zdań w rozmowie z oficjalną stroną internetową Piastunek wyraził trener tej ekipy.

Piast zagra na nerwach mistrza Polski?

Piast Gliwice do starcia z legionistami podejdzie po wygranym boju z Jagiellonią Białystok. Tym samym nastroje w szeregach gliwiczan przed batalią z mistrzami Polski bardzo dobre.

Ostatnio graliśmy z Pogonią, która w tamtym czasie była liderem i też przeszliśmy tę przeszkodę. Teraz Legia jest liderem, więc to zadanie jest równie trudne, może poprzeczka pójść wyżej, ale ze swej strony zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najlepiej i awansować dalej – mówił Waldemar Fornalik cytowany przez oficjalną stronę Piasta.

– Na pewno Legia była i jest faworytem. Czy pech czy wyzwanie… stawiałbym na to drugie. Piłka niejednokrotnie pokazała, że niekoniecznie faworyt musi wygrywać. Potrafimy grać w piłkę, funkcjonować jako drużyna i potrafimy również wygrywać. Sądzę, że zapowiada się ciekawy pojedynek – przekonywał opiekun Niebiesko-czerwonych.

Korekty w składzie konieczne

Trener Fornalik zapowiedział także zmiany w składzie swojego zespołu względem tego, co miało miejsce kilka dni temu. Wpływ na to ma przede wszystkim jeden kluczowy czynnik.

– Zmiany będą, chociażby ze względu wymogu gry dwóch młodzieżowców i z tego powodu też muszą być korekty również na innych pozycjach – ujawnił trenera gliwiczan.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze