“Piast to świetna drużyna, mogę zrobić krok do przodu”

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice fot. PressFocus

Piast Gliwice przed startem nowego sezonu pozyskał nowego środkowego pomocnika. Szeregi Niebiesko-czerwonych zasilił Grzegorz Tomasiewicz. Zawodnik trafił pod skrzydła Waldemara Fornalika na zasadzie wolnego transferu ze Stali Mielec. Piłkarz podzielił się pierwszymi doświadczeniami na temat zmiany klubu.

  • Piast Gliwice dokonał już pierwszego transferu przed nowym sezonem
  • Pomocnik ekipy z Okrzei zasilił Grzegorz Tomasiewicz
  • 26-latek podzielił się pierwszymi odczuciami po zmianie klubu

Piast szansą na rozwój

Piast Gliwice przed startem nowego sezonu jak na razie sfinalizował tylko jeden transfer. Grzegorz Tomasiewicz jest pierwszym nowym zawodnikiem gliwiczan. W ostatnim sezonie rozegrał 33 mecze, notując w nich osiem trafień.

– Od początku, gdy przekroczyłem próg wejścia do klubu, to poczułem, że panuje tu fajna rodzinna atmosfera. Słyszałem, że podobnie jest w szatni, więc już nie potrafię doczekać się tego, jak spotkam się z drużyną – mówił Grzegorz Tomasiewicz w rozmowie z PG TV.

– Piast bije się o najwyższe cele w każdym sezonie. Jestem w tym wieku, że mogę się rozwijać. Wierzę, że będzie to możliwe w Gliwicach – dodał nowy nabytek Niebiesko-czerwonych.

Tomasiewicz podpisał z klubem z Gliwic umowę do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. O miejsce w składzie może rywalizować z Michałem Chrapkiem.

Piast nową kampanię ligową zacznie od wyjazdowego spotkania z Jagiellonią Białystok, które odbędzie się 16 lipca o 17:30. Tymczasem pierwszy mecz w roli gospodarza ekipa z Gliwic rozegra przeciwko Rakowowi Częstochowa. Starcie odbędzie się w weekend 23-24 lipca. Pierwsze derbowe starcie Piasta z Górnikiem Zabrze odbędzie się z kolei 10-11 września.

Czytaj więcej: Wisła Kraków poinformowała o transferze obrońcy

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze