Piast się zbroi. Gliwiczanie ogłosili dwa wzmocnienia

Rauno Sappinen
Rauno Sappinen Pressfocus

Piast rozpoczął zimowe wzmacnianie kadry. Do Gliwic trafili Rauno Sappinen i Tihomir Kostadinow. To reprezentanci Estonii i Macedonii Północnej.

  • Działacze Piasta nie próżnują w okresie przedświątecznym
  • Klub z Gliwic zakontraktował dwóch zawodników
  • Od stycznia w Ekstraklasie grać będą Rauno Sappinen i Tihomir Kostadinow

Świąteczne wzmocnienia Piasta

Sezon 2021/2022 dotychczas nie jest udany w wykonaniu piłkarzy Piasta. Gliwiczanie mają aspiracje, aby być w ligowej czołówce. Punktowo bliżej im jednak do strefy spadkowej, aniżeli tej pucharowej. Zespół Waldemara Fornalika w tabeli Ekstraklasy znajdziemy na miejscu numer 12.

W 2022 roku Piast ma osiągać lepsze wyniki. Dlatego działacze klubu postanowili, że kadra zostanie wzmocniona. W środę kontrakt z gliwicką drużyną podpisał Rauno Sappinen. To estoński napastnik, który przez ostatnie dla lata strzelił dla Flory Tallin aż 49 bramek. Jego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Jest to transfer definitywny.

Pracownicy Piasta mają aktualnie sporo pracy, ponieważ w czwartek klub ogłosił kolejny transfer. Barwy gliwickiego zespołu będzie reprezentował także Tihomir Kostadinow. Ten środkowy pomocnik jest etatowym reprezentantem Macedonii Północnej. Ostatnio bronił barw MFK Ružomberok, trzeciej siły słowackiej ekstraklasy. 25-letni pomocnik podpisał kontrakt z polskim klubem do 30 czerwca 2025 roku.

Dla mnie to była łatwa decyzja. Przyjście tutaj to krok naprzód w mojej karierze. Piast to duży klub, a Ekstraklasa jest silną ligą, więc podchodzę do tego, jak do wyzwania i nie mogę się doczekać pierwszych treningów – powiedział Tihomir Kostadinow po podpisaniu kontraktu.

Czytaj także: Stokowiec został oficjalnie nowym trenerem Zagłębia

Komentarze