Piast rozbił Kolejorza!

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Piast Gliwice efektownie 4:0 pokonał Lecha Poznań w piątkowym spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla Kolejorza to druga kolejna porażka w rundzie wiosennej.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 31. minucie na zasłużone prowadzenie wyszedł Piast. Po świetnym dośrodkowaniu Konczkowskiego z prawego skrzydła, do siatki uderzeniem głowa z około sześciu metrów trafił Parzyszek.

W drugiej połowie Piast potwierdził swoją wyższość tego wieczora nad rywalem. W 53. minucie, w podbramkowym zamieszaniu, piłka trafiła do Jorge Felixa, który podwyższył na 2:0.

W 66. minucie padła trzecia bramka dla drużyny Waldemara Fornalika. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mikkel Kirkeskov, który pokonał Buricia pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z około 17 metrów

Piast nie zamierzał na tym jednak poprzestawać. W 70. minucie zdobył czwartego gola. Tym razem bramkarza Lecha strzałem głową z kilku metrów pokonał Joel Valencia, który wykorzystał zgranie piłki przez Parzyszka.

W doliczonym czasie gry Lech mógł zdobyć honorowego gola, ale rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Tiba, którego uderzenie świetnie wybronił Tiba.

Piast Gliwice – Lech Poznań 4:0 (1:0)

1:0 Parzyszek 31′