Piast pozyskał utalentowanego pomocnika

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Piast Gliwice poinformował we wtorek o finalizacji transferu utalentowanego 17-latka. Nowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika został Arkadiusz Pyrka.

Czytaj dalej…

Młody pomocnik do zespołu z Gliwic przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z drugoligowego Znicza Pruszków. Z Piastem związał się umową do 30 czerwca 2023 roku.

Pyrka, który jest wychowaniem Znicza, przez ostatnie dwa sezony występował w pierwszej drużynie. W tym czasie rozegrał 45 spotkań na boiskach drugiej ligi, zdobywając w nich dwie bramki.

Pyrka: Chcę pokazać się trenerowi Fornalikowi

Utalentowany pomocnik nie kryje zadowolenia z przenosin do Piasta i perspektywy współpracy z trenerem Waldemarem Fornalikiem. – To dla mnie duże wyróżnienie i spory krok do przodu. Chciałbym dalej się rozwijać, a Piast to bardzo dobre miejsce, aby podnieść swoje umiejętności. Myślę, że pod wodzą trenera Waldemara Fornalika szybko to osiągnę – powiedział Arkadiusz Pyrka, cytowany przez oficjalną stronę gliwickiego klubu.

– Jeśli miałbym mówić o swoich atutach boiskowych, to postawiłbym na szybkość, dynamikę i prowadzenie piłki. Wiem, że rywalizacja jest duża, ale na początku chciałbym dostać kilka szans, pokazać się trenerowi i wnieść do drużyny coś od siebie – dodał nowy pomocnik Piasta Gliwice.

Piąte wzmocnienie Piasta

Arkadiusz Pyrka jest piątym zawodnikiem, który dołączył do zespołu Piasta przed nowym sezonem. Wcześniej drużyna z Gliwic poinformowała o podpisaniu kontraktów z bramkarzem Karolem Szymańskim (Lech Poznań), pomocnikami Javierem Ajenjo Hyjkiem (Atletico Madryt), Patrykiem Lipskim (Lechia Gdańsk) oraz napastnikiem Michałem Żyro (Stal Mielec).

Z klubem pożegnali się natomiast Tom Hateley, Jorge Felix, Tymoteusz Klupś i Uros Korun

Komentarze