Piast potwierdził wysoką formę. Zwycięstwo w derbach

Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Górnik Zabrze PressFocus

W ostatnim spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie 2:0 Górnik Zabrze. Dla drużyny Waldemara Fornalika to piąta wygrana w sześciu ostatnich meczach.

Gospodarze z uwagi na swoją formę oraz atut własnego boiska przystępowali do poniedziałkowego spotkania w roli faworyta. Tej roli sprostali w stu procentach.

Już w pierwszym kwadransie Piast dwukrotnie zagroził bramce rywali, ale w bramce Górnika skutecznie interweniował Chudy. Zabrzanie odpowiedzieli w 20. minucie niecelnym strzałem głową Paluszka.

Pierwszego gola doczekaliśmy się w 28. minucie. Po podaniu Chrapka w pole karne, mocnym uderzeniem z lewej jego strony pod poprzeczkę bramkarza Górnika zaskoczył Świerczok. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w pierwszej połowie tego pojedynku.

Siedem minut po przerwie padła druga bramka dla Piasta. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i uderzeniu Świerczoka z bliska piłka trafiła w słupek, a następnie niefortunnie odbiła się od Evangelou i wylądowała w siatce.

Gospodarze do końca spotkania kontrolowali wydarzenia na boisku, a w doliczonym czasie gry mieli jeszcze doskonałą okazję do zdobycia trzeciego gola. Rzutu karnego podyktowanego za faul Wojtuszka na Pyrce nie zdołał jednak wykorzystać Żyro.