Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław Pressfocus

Piast potwierdza dobrą dyspozycję, Śląsk bez szans

W pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Śląsk Wrocław 2:0 (0:0). Bramki zdobyli Michał Żyro i Patryk Sokołowski. Dla gospodarzy był to dziewiąty mecz z rzędu w polskiej lidze bez porażki.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszą drużyną byli zawodnicy Piasta Gliwice. Częściej utrzymywali się przy piłce, a także stwarzali groźne sytuacje, było więc wiadomo, że bramka pozostaje jedynie kwestią czasu. Pochwalić należy również defensywę gospodarzy, która przez całą pierwszą połowę nie pozwoliła Śląskowi na oddanie celnego strzału.

Dobra gra Piasta przyniosła oczekiwany rezultat w 23. minucie. Wtedy to, po składnej akcji, piłkę na skrzydło otrzymał Pyrka. Nastolatek dośrodkował piłkę w pole karne, a tam czekał na nią Michał Żyro. Doświadczony Polak uderzeniem głową do pustej bramki otworzył wynik spotkania.

Nieco więcej sytuacji bramkowych przyniosła druga połowa. Obie drużyny były zdecydowanie bardziej ofensywnie nastawione, dlatego nie brakowało groźnych sytuacji. Mecz był jednak wciąż pod kontrolą Piasta, a Śląsk oddał zbyt mało celnych strzałów, aby pokonać Frantiska Placha.

Z wykorzystaniem chociaż jednej swojej okazji nie mieli problemu gospodarze. W 58. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Patryka Sokołowskiego. Po zamieszaniu w polu karnym, wspomniany piłkarz otrzymał futbolówkę od Michała Żyro na piąty metr i bez wahania ustalił wynik meczu na 2:0.

Dla Piasta jest to dziewiąty mecz bez porażki z rzędu. Podopieczni Waldemara Fornalika dzięki trzem punktom awansowali na ósmą pozycję w Ekstraklasie.