Piast pewnie pokonał Jagiellonię

Felix Jorge
Felix Jorge fot. Irek Dorożański / Piast-gliwice.eu

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 15. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice w piątkowy wieczór pewnie 3:1 pokonał Jagiellonię Białystok. Mistrzowie Polski po tym meczu wskoczyli na fotel lidera.

Piast wyszedł na prowadzenie w 7. minucie, po tym jak sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu wykorzystał Jorge Felix. Początkowo gol nie został uznany, bowiem sędzia asystent dopatrzył się spalonego. Decyzja została jednak zmieniony po interwencji wozu VAR.

W 25. minucie podopieczni Waldemara Fornalika prowadzili już 2:0. Tym razem podanie w polu karnym otrzymał Gerard Badia i uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał bezradnego bramkarza Jagiellonii. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Pięć minut po przerwie Jagiellonia zdobyła kontaktowego gola. Prostopadłe podanie Kostala w pole karne wykorzystał Jesus Imaz, który mocnym strzałem z boku pola karnego zmusił bramkarza Piasta do kapitulacji.

W 76. minucie Piast ponownie prowadził dwoma bramkami. Kontratak i podanie Tuszyńskiego uderzeniem z kilku metrów wykończył Felix. Jak się okazało ustalił również wynik meczu na 3:1.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)