Piast ogłosił przedłużenie umowy z kluczowym obrońcą

Jakub Holubek
Jakub Holubek fot. PressFocus

Piast Gliwice w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że nową umowę z klubem podpisał Jakub Holubek. Nowy kontrakt 31-latka będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

  • Piast Gliwice poinformował o podpisaniu nowej umowy z kluczom obrońcą
  • Jakub Holubek przedłużył kontrakt do 2024 roku
  • Rynkowa wartość zawodnika wynosi prawie pół miliona euro

Holubek na dłużej w Piaście

Piast Gliwice pozyskał Jakuba Holubka latem 2019 roku. Dotychczasowa umowa lewego defensora z Niebiesko-czerwonymi wygasła z końcem czerwca. Już jednak wiadomo, że zawodnik będzie bronił barw Piasta także w kolejnej kampanii.

“Informujemy, że Jakub Holubek przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. Nowa umowa 31-letniego obrońcy będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku” – brzmi oficjalna informacja przekazana przez biuro prasowe klubu z Okrzei.

Sam zainteresowany nie ukrywa zadowolenia po dojściu do porozumienia z władzami klubu w sprawie nowej.

– To dla mnie bardzo dobra informacja i jestem bardzo szczęśliwy, że jestem na dłużej z Piastem. Cieszę się, że nadal mogę tu grać i na tym stadionie z tą drużyną nadal walczyć o wysokie cele – powiedział Holubek cytowany przez Piast-gliwice.eu.

– Ten zespół i osoby, które go tworzą są ze sobą bardzo zżyte i wszyscy trzymają się razem – niezależnie od wyniku, razem wygrywamy i razem też przegrywamy. Ostatni sezon to pokazał, bo po słabszej pierwszej rundzie, szybko wspięliśmy się na górne lokaty. Dobrze się rozumiemy na boisku i poza nim. Wspólnie pracujemy na dobry wynik klubu, kibiców oraz miasta – uzupełnił Słowak.

Holubek jak na razie rozegrał w drużynie z Gliwic łącznie 62 mecze. Zdobył w nich dwie bramki, a ponadto zanotował w tych spotkań pięć asyst.

Czytaj więcej: “Piast to świetna drużyna, mogę zrobić krok do przodu”

Komentarze