Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Piast nowym liderem

W drugim sobotnim spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał skromnie 1:0 przed własną publicznością Koronę Kielce. Dzięki tej wygranej drużyna Waldemara Fornalika awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsze dwa kwadranse pierwszej połowy nie były najciekawsze. Interesująco zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie, w którym obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramek, ale dobrze interweniowali bramkarze.

Kibice na stadionie w Gdańsku bramki doczekali się w 57. minucie. Po dośrodkowaniu Rymaniaka z lewej strony pola karnego, piłkę do siatki z bliska uderzeniem głową skierował Jorge Felix.

W 77. minucie na 2:0 mógł podwyższyć Tuszyński, ale jego strzał świetnie wybronił bramkarz Korony. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty trafiły na konto gospodarzy.

Piast Gliwice – Korona Kielce 1:0 (0:0)