Piast kontynuuję znakomitą serię. Pasy dopadł kryzys

Piłkarze Piast Gliwice
Piłkarze Piast Gliwice Pressfocus

W pierwszym pojedynku 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Piast Gliwice rywalizował z Cracovią. Gospodarze dość szybko objęli prowadzenie. Obie ekipy prezentowały podobny futbol i nie miały większych problemów z kreowaniem dogodnych sytuacji bramkowych. Ostatecznie Piast wciąż kontynuuję świetną serię meczów bez porażki. Dzięki bramce strzelonej w drugiej połowie, zawodnicy Waldemara Fornalika mogli trochę odetchnąć. W konsekwencji Piast utrzymał dwubramkowe prowadzenie do końca, przy okazji zgarniając cenne punkty w walce o europejskie puchary 2:0 (1:0).

Kapitalny start Piastunków

Początek rywalizacji w wykonaniu obu ekip nie zapowiadał, że zaraz po krótkiej chwili padnie gol. Była 7. minuta, kiedy Jakub Świerczok zapewnił prowadzenie Piastunkom. Słowa uznania należą się również Badii, który przy wszystkim popisał się znakomitym podaniem do swojego kolegi. Prostopadłe zagranie otworzyło wolny korytarz dla napastnika gospodarzy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem 28-latek pewnie uderzył po ziemi. Pomimo ofiarnej interwencji jednego z obrońców, futbolówka wylądowała w siatce. Od tego momentu gliwiczanie kontrolowali przebieg gry. Co prawda, Cracovia nie zrezygnowała z walki o korzystny rezultat, jednak skuteczność podopiecznych Probierza pozostawiała wiele do życzenia. Można powiedzieć, że trafienie z pierwszych minut zadowoliło graczy Piasta. Z kolei Pasy nie były w stanie zaskoczyć dobrze zorganizowanego rywala, co zmuszało ich do oddawania strzałów z dalszej odległości.

Ładny gol z dystansu ustanowił ostateczny rezultat

Druga połowa rozpoczęła się podobnie. Jedyne, co uległo zmianie to determinacja gości, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Wszystko to sprawiło, że Cracovia walcząc do utraty tchu, zostawiała wiele wolnych stref na boisku. Całą sytuację sprytnie wykorzystały już w 62. minucie Piastunki. Dominik Steczyk otrzymał dobre podanie od Badii, poszedł do przodu, przedryblował kilku rywali i oddał potężny strzał z dystansu. Piłka nabrała rotacji, wpadając do bramki w same okienko. Golkiper był bezradny, a wyraz twarzy Probierza przypominał dobrą minę do złej gry.

Cracovia nadal z jednym kompletem punktów w rundzie wiosennej

Piątkowy bój ponownie zakończył się nie po myśli Pasów. Cracovia wygrała tylko raz od momentu wznowienia rozgrywek ligowych. Przez pasmo słabych wyników, goście po weekendzie mogą zajmować nawet ostatnie miejsce w tabeli. Tymczasem Piast powoli dogania czołówkę oraz kontynuuję znakomitą serię meczów bez porażki już przez niemal miesiąc.