Piast górą na Reymonta

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Paweł Kot

W drugim piątkowym starciu w ramach 12. kolejki polskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała na swoim stadionie z Piastem Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali tym samym swoje drugie spotkanie z rzędu w lidze.

W różnych nastrojach do swojej potyczki przystępowały obie ekipy. Wiślacy przed przerwą na spotkania reprezentacyjne ulegli w delegacji z Lechem Poznań, z kolei Niebiesko-czerwoni w pokonanym polu pozostawili Legię Warszawa. Tym samym zapowiadała się ciekawa batalia na stadionie przy ulicy Reymonta.

Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce w 17. minucie, gdy swoich sił uderzeniem z rzutu wolnego spróbował Mikkel Kirkeskov. Ostatecznie piłka po próbie Duńczyka przeleciała nad poprzeczką, co poskutkowało tym, że wynik się nie zmienił ku uciesze kibiców gospodarzy.

Tymczasem w 25. minucie wynik spotkania otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik mistrzów Polski wykorzystał dośrodkowanie Kirkeskova, kierując piłkę do siatki rywali po uderzeniu głową. Na jednym golu Parzyszek jednak nie poprzestał, podwyższając prowadzenie swojej drużyny tuż po zmianie stron.

Nadzieję w serca fanów krakowian wlał jeszcze w 57. minucie David Niepsuj. To był jednak tylko gol honorowy dla Wisły, która ostatecznie przegrała mecz 1:2, kończąc zawody w zdekompletowanym zestawieniu, gdyż autor trafienia dla krakowskiej ekipy w 77. minucie otrzymał druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 1:2 (0:1)

0:1 Parzyszek 25′
0:2 Parzyszek 50′
1:2 Niepsuj 57′

Wisła: Niepsuj 37′, Wasilewski 82′, Burliga 85′
Piast: Milewski 61′, Rymaniak 62′