Piast Gliwice zaczął przygotowania do nowego sezonu. Fornalik udzielił pierwszego komentarza

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice fot. PressFocus

Piast Gliwice w czwartek 17 czerwca wrócił do treningów po przerwie. Tym samym Niebiesko-czerwoni zaczęli przygotowania do nowej kampanii z Waldemarem Fornalikiem, który będzie nadal prowadził team z Okrzei.

  • Piast Gliwice zaczął przygotowania do nowego sezonu PKO Ekstraklasy
  • W nowej kampanii trenerem Niebiesko-czerwonych nadal będzie Waldemar Fornalik
  • Trener gliwiczan przekazał kilka ciekawych informacji w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu

Piast Gliwice zaczął misję “Ekstraklasa – sezon 2021/2022”

Piast Gliwice do nowego sezonu podejdzie z ambitnymi planami. W ostatniej kampanii praktycznie do ostatniej kolejki walczył o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach, W rozmowie z oficjalną stroną internetową Niebiesko-czerwonych szkoleniowiec pierwszego zespołu wypowiedział się na temat startu treningów.

Inauguracja nowej kampanii zaplanowana jest na 23 lipca. Tymczasem w pierwszej kolejce nowego sezonu ekipa z Okrzei zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

– To było ważne i bardzo potrzebne, by po specyficznym czasie trwającym półtora roku wrócić do normalności. Zaczynamy wszyscy normalnie funkcjonować i liczę na to, że sytuacja, jaka była ostatnio nie będzie miała miejsca – powiedział Waldemar Fornalik cytowany przez Piast-gliwice.eu.

Wszystko wskazuje na to, że w szóstej ekipie ostatniego sezonu w PKO Ekstraklasie dojdzie do kilku zmian. Opiekun Piasta zabrał w tej sprawie głos.

– Na pewno należy się spodziewać zmian. Już pojawiło się kilka nowych twarzy, czyli dwóch Hiszpanów: Alberto Toril, napastnik i Miguel Munoz-obrońca. Mamy także dwóch młodzieżowców w osobach Ariela Mosóra, byłego zawodnika Legii i Michaela Ameyawa z Widzewa Łódź. Mają oni za zadanie dać nam poczucie większego komfortu, obsadzając pozycje młodzieżowca – uzupełnił Fornalik.

Kibice Piasta najbardziej są zainteresowani tym, czy Jakub Świerczok będzie w nowej kampanii nadal reprezentował barwy ich ukochanego zespołu. Trener gliwiczan wyraził stanowisko także w sprawie reprezentanta Polski.

– Na tę chwilę Jakub jest zawodnikiem Piasta Gliwice i na ten moment nie widzę żadnych przesłanek, by zadawać takie pytania i na nie odpowiadać. Dobrze wiemy, że jeśli w piłkarskim życiu pojawiają się propozycje bardzo dobrego transferu, to każdy taką propozycję rozpatrzy. Natomiast w tej chwili o tym nie myślimy, tylko jesteśmy zadowoleni, że Jakub Świerczok jest zawodnikiem Piasta – przekazał Fornalik.

Czytaj więcej: Piast Gliwice wzmocnił się w defensywie

Komentarze