Piast Gliwice wzmocnił się kosztem Widzewa Łódź

Michael Ameyaw
Michael Ameyaw fot. PressFocus

Piast Gliwice poinformowało o tym, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Michael Ameyaw. 20-latek związał się z Niebiesko-czerwonymi kontraktem do 2024 roku.

Piast zaczął się zbroić

Piast Gliwice pozyskał zawodnik zawodnika z Widzewa Łódź na zasadzie wolnego transferu. Urodzony w Łodzi ofensywny zawodnik pierwsze kroki w piłce stawiał, reprezentując barwy Polonii Warszawa. Ameyaw nie ukrywał radość po przeprowadzce do teamu z PKO Ekstraklasy.

– Jestem zadowolony, że podpisałem kontrakt z Piastem. Traktuję to jako wyzwanie i szansę, którą jestem pewien, że wykorzystam. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego klubu. Postawiłem sobie określone cele, które będę chciał zrealizować. Mam nadzieję, że z całą drużyną będziemy sięgać po wysokie lokaty w lidze – rzekł nowy nabytek Piastunek cytowany przez oficjalną stronę klubu z Gliwic.

– Na pewno presja nie jest mi obca. Miałem możliwość zderzyć się z tym podczas pobytu w Widzewie. Mogę zagwarantować, że na boisku będę dawał z siebie sto procent, dokładając do tego piłkarską jakość – uzupełnił Ameyaw.

Odnotujmy, że w trakcie kończącego się sezonu piłkarz zaliczył łącznie 27 meczów, w których zdobył dwie bramki, a ponadto zaliczył dwie asysty. Do nowej drużyny Ameyaw trafi na początku okresu przygotowawczego.

Warto przy okazji nadmienić, że gliwiczanie przygotowania do nowej kampanii zaczną 15 czerwca. Tymczasem od 28 czerwca do 7 lipca będą na zgrupowaniu w Arłamowie. Na dzisiaj wiadomo, że Piast w okresie przygotowawczym rozegra trzy spotkania kontrolne. Jeszcze jeden przeciwnik jest do ustalenia.

Komentarze