Piast Gliwice przedłużył umowę z doświadczonym bramkarzem

Jakub Szmatuła
Jakub Szmatuła fot. PressFocus

Piast Gliwice za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że nową umowę z klubem parafował Jakub Szmatuła. Doświadczony bramkarz przedłużył swój kontrakt z trzecią ekipą poprzedniej kampanii w PKO Ekstraklasie do końca sezonu.

Piast Gliwice pozyskał Jakuba Szmatułę w 2008 roku z Warty Poznań na zasadzie wolnego transferu. Od tamtej pory w szeregach teamu z Górnego Śląska zawodnik zanotował łącznie 197 meczów. 66 razy zachował czyste konto.

Ostatnio co prawda 39-latek nie ma zbyt wielu okazji do gry. Numerem jeden w bramce Piasta jest Frantisek Plach. Niemniej doświadczenie Szmatuły wciąż jest wykorzystywane przez Waldemara Fornalika. Godne uwagi jest jednak to, że oprócz Słowaka w kadrze Piastunek jest jeszcze dwóch golkiperów, czyli Patryk Krolczyk i Karol Szymański. W każdym razie żaden z wymienionych nie otrzymał w tym sezonie okazji do gry.

– Cieszę się, że przedłużyłem moją umowę z Piastem. To pokazuje, że ciężka praca na treningach przynosi efekty. Mimo tego, że nie gram, dalej czuję się ważną częścią zespołu, a swoim doświadczeniem mogę pomagać młodszym kolegom z drużyny. Mam nadzieję, że najbliższe pół roku przyniesie nam kolejne sukcesy, a po zakończonym sezonie porozmawiamy i podejmiemy decyzję dotyczącą przyszłości – rzekł doświadczony bramkarz po podpisaniu nowej umowy cytowany przez oficjalną stronę Piasta.

Szmatułą swój ostatni mecz w koszulce gliwickiej ekipy rozegrał 11 marca, gdy w Pucharze Polski piłkarze Piasta przegrali 1:2 z Lechią Gdańsk. Urodzony w Poznaniu bramkarz zaliczył wówczas całe spotkanie.

Komentarze