Piast Gliwice pozyskał reprezentanta Polski

Damian Kądzior
Damian Kądzior fot. PressFocus

Piast Gliwice przekazał do publicznej wiadomości komunikat związany z oficjalnym powrotem Damiana Kądziora do PKO Ekstraklasy. 29-latek związał się z Niebiesko-czerwonymi kontraktem do końca czerwca 2024 roku.

  • Piast Gliwice ogłosił transfer z udziałem reprezentanta Polski
  • Damian Kądzior zasilił szeregi Niebiesko-czerwonych
  • 29-latek dołączył do polskiej ekipy z Eibar

Piast Gliwice zrealizował hit transferowy

Piast Gliwice nie był jedynym klubem zainteresowanym pozyskaniem zawodnikiem. Aczkolwiek sternicy Niebiesko-czerwonych byli najkonkretniejsi. Przedstawiciel klubu z Gliwic nie ukrywał, że to ogromny sukces, że udało się Piastowi pozyskać sześciokrotnego reprezentanta Polski.

– Sprowadzenie tego piłkarza to niewątpliwie duży sukces klubu i jeden z najmocniejszych akcentów tego okienka, co tylko pokazuje, jak dobrą pozycją na rynku cieszy się aktualnie nasz klub. Cieszymy się, że Damian do nas dołączył i jesteśmy przekonani, że będzie dostarczał nam powodów do radości na boisku – mówił prezes Piasta Gliwice – Grzegorz Bednarski.

Kądzior natomiast cieszył się z tego, że dołączył do ekipy z Okrzei. Jednocześnie zawodnik wierzy, że pod skrzydłami byłego selekcjonera reprezentacji Polski będzie mu dane się odbudować.

– Ostatnie lata pokazały, że Piast to bardzo stabilny klub, który regularnie gra w czołówce Ekstraklasy. Taki też jest mój cel – przychodzę tutaj, aby pomóc zespołowi w osiąganiu jak najlepszych wyników. Chciałbym też wspomnieć o osobie trenera Waldemara Fornalika, od którego dało się wyczuć, że zależy mu na tym, abym przyszedł do tego klubu – przekonywał nowy nabytek Piastunek.

29-letni zawodnik ostatnio bronił barw Alanyasporu, do którego był wypożyczony z Eibar. Tymczasem w drużynie narodowej po raz ostatni grał w październiku 2020 roku w rywalizacji przeciwko Bośni i Hercegowinie w ramach Ligi Narodów UEFA.

Czytaj więcej: Andrzej Grajewski: Ekstraklasa powinna liczyć 12 zespołów

Komentarze