Piast Gliwice ogłosił komunikat ws. trenera

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że nową umowę z klubem podpisał Waldemar Fornalika. Nowy kontrakt 58-latka będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

  • Piast Gliwice przekazał wiadomość na temat nowej umowy trenera
  • Waldemar Fornalik parafował nowy kontrakt z klubem z Okrzei
  • Były selekcjoner reprezentacji Polski jest współtwórcą największych sukcesów Niebiesko-czerwonych

Fornalik na dłużej z Piastem Gliwice

Piast Gliwice zdecydował się na przedłużenie umowy z doświadczonym trenerem na trzy lata. Fornalik z Niebiesko-czerwonymi został już mistrzem Polski. Ponadto zajął z Piastem trzecie miejsce na koniec sezonu 2019/2020.

Dotychczasowa umowa Fornalika z Piastem obowiązywała do końca czerwca przyszłego roku. Ostatecznie decydenci Niebiesko-czerwonych podjęli decyzję o jej przedłużeniu.

“Informujemy, że trener Waldemar Fornalik przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. 58-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. Nową trzyletnią umowę z klubem podpisał również asystent trenera, Tomasz Fornalik” – brzmi oświadczenie klubu.

Szkoleniowiec Piasta pozwolił sobie na krótki komentarz po ogłoszeniu informacji o nowym kontrakcie.

– Czekają nas kolejne wyzwania. Wspięliśmy się na szczyt Ekstraklasy i wiemy jakie wspaniałe emocje temu towarzyszą oraz jakie uczucia są, kiedy zdobywa się medal tych rozgrywek. W dalszym ciągu chcemy być drużyną, która walczy o te cele, a składa się na to wiele czynników. To zasługą nie tylko trenera, drużyny, tylko całego sztabu i klubu w całym jego obszarze – powiedział Fornalik cytowany Piast-gliwice.eu.

W najbliższą niedzielę gliwiczan czeka trudne starcie z Pogonią Szczecin na wyjeździe. Spotkanie zacznie się o 15:00.

Czytaj więcej: Piast z premierowym triumfem. Fatalny wieczór mistrza Polski

Komentarze