Piast Gliwice pozyskał austriackiego stopera

Gracze Piasta w meczu ze Stalą Mielec
Gracze Piasta w meczu ze Stalą Mielec PressFocus

Piast Gliwice poinformował o podpisaniu kontraktu z Constantinem Reinerem. 24-latek szkolił się w RB Salzburg, a ostatnio grał dla SV Ried. Dla Austriaka to pierwsza szansa na grę poza granicami swojego kraju. Podpisał 3,5-letni kontrakt.

  • Piast Gliwice pozyskał Constantina Reinera
  • To środkowy obrońca, który całą dotychczasową karierę spędził w Austrii
  • Stoper podpisał z polskim klubem 3,5-letni kontrakt

Reiner nowym obrońcą Piasta Gliwice

Piast Gliwice zdołał sprowadzić środkowego obrońcę przed wyruszeniem na obóz do Turcji. Niebiesko-Czerwoni w poniedziałek poinformowali o sprowadzeniu Constantina Reinera.

To z pewnością interesujący angaż. Mowa tu o środkowym obrońcy, który całą dotychczasową karierę spędził w Austrii. Szkolił się w akademii RB Salzburga, gdzie święcił juniorskie triumfy. Następnie występował w USK Anif, a ostatnie cztery sezony spędził w zespole SV Ried.

Jestem podekscytowany i przyznam, że towarzyszy mi lekki stres. Piast jest moim pierwszym zagranicznym klubem, ale ogólnie rzecz biorąc jestem szczęśliwy z podjętej decyzji. To doskonała okazja, by wykonać kolejny krok w rozwoju. Nowy kraj, nowa liga i nowa drużyna, ale jestem przekonany, że te doświadczenie będzie dla mnie bardzo cenne – powiedział Reiner.

Piast poinformował, że stoper podpisał 3,5-letnią umowę. Nie ujawniono jednak kwoty odstępnego, jaką Niebiesko-Czarni zapłacili za Austriaka.

Reiner rozegrał w tym sezonie 18 spotkań dla SV Reid. Zanotował w nich trzy gole i asystę.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze