Pewne zwycięstwo Górnika Zabrze

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Łukasz Pawlik

W sobotnie popołudnie Górnik podejmował przed własną publicznością Pogoń Szczecin. Gospodarze odnieśli pewne i zasłużone zwycięstwo 3:1.

Już od pierwszych minut trójkolorowi chętniej konstruowali akcje ofensywne. Dobra postawa podopiecznych Marcina Brosza przyniosła oczekiwany efekt w 20. minucie. Przytomna postawa Jirka sprawiła, że Słowak uwolnił się od obrońców przeciwnika, wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał w lewy róg bramki.

Mimo 3. lokaty w lidze, goście nie mogli znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy Górnika. Natchnieni gospodarze ruszyli za ciosem i wykorzystali słabszy moment piłkarzy ze Szczecina. Do siatki w 33. minucie trafił Angulo. Bystrym zagraniem popisał się Wolsztyński, który zapoczątkował całą akcje i otworzył wolny korytarz Hiszpanowi. Doświadczony napastnik miał przed sobą tylko bramkarza, oddał płaski strzał z bliskiej odległości i podwyższył prowadzenie.

Do szatni w lepszych humorach zeszli Górnicy, ale w drugiej odsłonie rywalizacji nie brakowało emocji. W 62. minucie gospodarze podwyższyli wynik na 3:0. Pięknym strzałem popisał się Jimenez. Hiszpan przyjął piłkę klatką piersiową i bez zastanowienia huknął tak, że bramkarz gości nawet się nie podjął interwencji.

W końcówce spotkania bramkę honorową dla Pogoni zdobył Cibicki, który wyskoczył najwyżej podczas rzutu rożnego i z główki pokonał Martina Chudego.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)