Kamil Drygas
Kamil Drygas PressFocus

Pewna wygrana Pogoni, lekcja futbolu dla beniaminka

Pogoń Szczecin wygrała ze Stalą Mielec 2:0 (1:0) w meczu 12. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze po trzech spotkaniach w polskiej lidze, nareszcie zdobywają komplet punktów. Awansowali dzięki temu na 5. pozycję w tabeli.

W pierwszej połowie goście byli zdecydowanie lepszą drużyną. Całkowicie zdominowali rywali, udaremniając ich zapędy ofensywne. Tworzyli przy tym niezliczoną liczbę akcji ofensywnych. Piłkarze Pogoni nie potrafili jednak wykorzystać wykreowanych sytuacji.

Dopiero w 42. minucie padł pierwszy celny strzał. Wtedy to na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden z piłkarzy gospodarzy. Piłka została sparowana przez bramkarza Stali, ale najszybciej do niej dobiegł Luka Zahovic. Napastnik Pogoni pewnym strzałem umieścił piłkę w pustej bramce.

W drugiej połowie mecz stał się znacznie bardziej wyrównany. Zarówno Pogoń jak i Stal utrzymywali się przy piłce podobną ilość czasu, a nieliczne akcje wyprowadzali częściej gospodarze.

W 57. minucie jeden z defensorów Stali popełnił głupi faul w polu karnym, uderzając przeciwnika ręką w głowę. Sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Drygas, który pewnym uderzeniem zdobył bramkę. Wprawdzie bramkarz wyczuł intencję strzelca, ale strzał był na tyle precyzyjny, że golkiper nie sięgnął fubolówki.

Końcowy rezultat spotkania to 2:0. Pogoń dzięki zdobytym trzem punktom awansowała na piąte miejsce w Ekstraklasie.