Kasper Hamalainen
Kasper Hamalainen fot. ASInfo

Pewna wygrana Legii, grad goli w Sosnowcu

Niezwykle skuteczni byli piłkarze polskiej ekstraklasy w dwóch ostatnich środowych meczach w ramach 28. kolejki. Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością 3:0 Jagiellonię Białystok. Z kolei Zagłębie Sosnowiec wygrało aż 4:3 z Wisłą Kraków.

Stołeczny team podchodził do swojej potyczki po przegranej batalii z krakowską Wisłą. Krakowianie pokonali aktualnych mistrzów Polski 4:0. Z kolei Duma Podlasia ostatnio bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na trybunach musieli czekać do ostatniego kwadransa pierwszej połowy. Wynik meczu otworzył Kasper Hamalainen. Fin wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Na tym jednak legioniści nie poprzestali i jeszcze przed przerwą bramkę na 2:0 zdobył Sebastian Szymański, któremu dogrywał Michał Kucharczyk.

Wynik rywalizacji ustalił natomiast Andre Martins, popisując się efektownym uderzeniem sprzed pola karnego w 66. minucie. Legia zaliczyła jednocześnie swoje 16. zwycięstwa w trakcie trwającej, odrabiając punkty do prowadzącej Lechii Gdańsk, do której stołeczna drużyna traci aktualnie tylko trzy punkty.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0)

1:0 Hamalainen 37′
2:0 Szymański 42′
3:0 Martins 66′

Legia: Luiz Rocha 41′, Antolić 63′
Jagiellonia: Pospisil 24′, Kwiecień 52′

Lech (4-2-3-1): Cierzniak – Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Luis Rocha (65′ Wieteska), Antolić, Martins (74′ Stolarski), Kucharczyk, Hamalainen, Szymański (79′ Radović), Carlitos

Pogoń (4-2-3-1: Kelemen – A. Kadlec (65′ Kostal), Runje, Mitrović, Guilherme, Kwiecień (78′ Adamec), Romanczuk, Wójcicki, Pospisil, Jesus Imaz (84′ Poletanović), Klimala.

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Płock)
_______________________________

Obie drużyny przystępowały do swojej potyczki opromienione zwycięstwami z weekendu. Sosnowiczanie pokonali w delegacji Miedź Legnicę, a ekipa Macieja Stolarczyka w pokonanym polu pozostawiła warszawską Legię.

Pierwszy gol padł bardzo szybko, bo już w 11. minucie, gdy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Zarko Udovicić, który stał w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie po interwencji Mateusza Lisa. Sosnowiczanie na tym jednak nie chcieli poprzestać i w 24. minucie podwyższyli prowadzenie, do czego przyczyniło się trafienie Giorgiego Gabedawy.

Po stracie dwóch goli wiślacy starali się wrócić do żywych, a sygnał do odrabiania strat dał Marko Kolar, który w kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców. Jednocześnie po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji na tablicy wynikowej wyświetlał się rezultat 2:1.

W drugiej części rywalizacji kolejny raz we znaki defensywie teamu z Grodu Kraka dał się Słowak Udovicić. Tym razem obrońca sosnowiczan oddał strzał z mniej więcej 13 metrów. To jednak nie podcięło skrzydeł krakowianom, którzy w kolejnych minutach gry zdobyli dwie bramki, których autorami byli Łukasz Burliga i Rafał Pietrzak.

Gdy wydawało się, że spotkanie na Stadionie Ludowym zakończy się remisem, to w ostatnich minutach rywalizacji Zagłębie wywalczyło rzt karny, którego na gola zamienił Mateusz Możdzeń. Co prawda wiślacy byli bliscy wyrównania, ale próba Krzysztofa Drzazgi zakończyła się trafieniem w poprzeczkę i trzy punkty zainkasowali gospodarze.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 4:3 (2:1)

1:0 Udovicić 11′
2:0 Gabedawa 24′