Raków pozwala odejść swoim obrońcom

Tomas Petrasek
Tomas Petrasek fot. PressFocus

Raków Częstochowa wyraził zgodę na styczniowe transfery Tomasa Petraska oraz Andrzeja Niewulisa – informuje użytkownik Twittera FootballScout. Obaj obrońcy mają w tym sezonie problemy z regularnymi występami.

  • Raków Częstochowa pozwoli zimą odejść swoim obrońcom
  • Zgodę na transfery otrzymali Andrzej Niewulis oraz Tomas Petrasek
  • Obaj rozegrali łącznie sześć ligowych spotkań w tym sezonie

Raków czyści szatnię

Raków Częstochowa ma za sobą świetną rundę jesienną, którą zakończył na szczycie tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad drugą Legią Warszawa. Nie ulega wątpliwościom, że to właśnie podopieczni Marka Papszuna mają największe szanse na zdobycie mistrzostwa Polski, co w tym sezonie jest ich celem.

Pomimo świetnych wyników częstochowianie nie zamierzają przesypiać zimowego okienka transferowego. Do zespołu dołączyli już Jean Carlos oraz Adrian Gryszkiewicz. Ściągnięcie nowego obrońcy sprawia, że w tej formacji zrobiło się zwyczajnie zbyt tłoczno, dlatego Raków wyraził zgodę na odejścia Andrzeja Niewulisa oraz Tomasa Petraska.

Kibice z ogromnym sentymentem traktują obu graczy, bowiem odgrywali oni bardzo istotną rolę w walce Rakowa o awans do Ekstraklasy, a także w pierwszym sezonie po dołączeniu do elity. Z czasem Marek Papszun zdecydował się na korzystanie z innych zawodników. Petrasek w trwającej kampanii zaliczył pięć ligowych występów, a Niewulis zagrał tylko raz.

Zobacz również: Trener Rakowa odniósł się do doniesień ws. kadry. “Telefon nie dzwonił”

Komentarze