Peter Hyballa rozczarowany po meczu ze Śląskiem

Peter Hyballa
Peter Hyballa fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków meczem ze Śląskiem Wrocław zaczęła 17. kolejkę PKO Ekstraklasy. Na stadionie Wojskowych miał miejsce rezultat 1:1. Po zakończeniu spotkania komentarz na temat starcia wyraził szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków miała szanse na to, aby sięgnąć po pełną pulę. Felicio Brown Forbes zmarnował jednak rzut karny. Ponadto gospodarze grali od 64 minuty w osłabieniu. Wisłą mimo gry w przewadze jednego zawodnika, to zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

– Znowu byliśmy lepsi, znowu prowadziliśmy. Mieliśmy lepsze statystyki, jeśli chodzi o podania, zanotowaliśmy więcej strzałów. Do tego dość szybko zdołaliśmy wyrównać na 1:1. Podobnie było po przerwie, gdzie pokazaliśmy dominację – mówił Peter Hyballa cytowany przez WislaKrakow.pl.

– Jestem rozczarowany, że nie wygraliśmy tego meczu. Co prawda zabieramy jeden punkt ze sobą, ale nasza skuteczność nie była najlepsza i po prostu jestem zły – uzupełnił opiekun wiślaków.

Hybala powiedział też wprost, że jego zespołowi zabrakło zdolności do zdobycia bramki. – Wpierałem zawodników i nawoływałem, aby utrzymywali tempo. W ostatniej fazie graliśmy w przewadze jednego zawodnika. W pewnym momencie widoczne było rozluźnienie, chociaż starałem się motywować drużynę do ataków. Niestety, w końcowym momencie zabrakło nam efektywności – powiedział Niemiec urodzony w Bochum.

Wisła Kraków po rozegraniu 17 spotkań plasuje się obecnie na 12. pozycji w ligowej tabeli. Drużyna z Krakowa legitymuje się bilansem 18 punktów na koncie. Nad ostatnią Stalą Mielec krakowski team ma zaledwie cztery oczka przewagi.

W kolejnej serii gier Wisłę czeka mecz w roli gospodarza z Pogonią Szczecin. Spotkanie odbędzie się 19 lutego o 20:30.