Petar Brlek może wrócić do Polski. Chorwat na celowniku Kolejorza

Petar Brlek (z prawej)
Petar Brlek (z prawej) fot. PressFocus

Petar Brlek to jeden z tych zawodników, który w trakcie trwającej sesji transferowej na brak ofert raczej nie powinien narzekać. Zawodnik aktualnie broni barw Genoi CFC, ale okazji do gry nie ma. Mimo wszystko nie brakuje chętnych na transfer z udziałem 26-latka.

Petar Brlek znajduje się na celowniku przede wszystkim Lecha Poznań. Wicemistrzowie Polski już od dłuższego czasu mają byłego zawodnika Wisły Kraków na swoim celowniku. Niemniej Kolejorz nie jest jedynym, który chce mieć środkowego pomocnika w swoich szeregach.

Chorwacki zawodnik znajduje się również w kręgu zainteresowania AC Reggiany 1919. Ekipa z Emilia-Romania aktualnie znajduje się w strefie spadkowej na zapleczu włoskiej ekstraklasy. W związku z tym wzmocnienie składu wydaje się uzasadnione. Nie dziwi zatem chęć pozyskania piłkarz Rossoblu przez ten klub.

Brlek zawodnikiem Genoi został latem 2017 roku. Od tamtej pory jednak zbyt wielu występów w koszulce teamu z portowego miasta zawodnik nie zaliczył. Jak na razie ma ich na koncie zaledwie siedem. Nie zapowiada się też, aby wkrótce mogło to ulec zmianie.

Wydaje się zatem przesądzone, że Brlek wkrótce zmieni klub. Tym bardziej że jego umowa z Genoą obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. W związku z tym, jeśli kontrakt nie zostanie rozwiązany za porozumieniem stron, to dla klubu z Ligurii to jedna z ostatnich okazji na zarobienie na transferze z udziałem piłkarza.

Rynkowa wartość Brleka szacowana jest na 900 tysięcy euro. Zawodnik może grać zarówno jako defensywny, jak i ofensywny pomocnik. Wszechstronność jest zatem dużym atutem piłkarza, który w przeszłości grał regularnie w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji.

Komentarze