Peszko z poważną kontuzją, Wieczysta do końca roku bez kapitana

Sławomir Peszko
Sławomir Peszko fot. PressFocus

Sławomir Peszko nie będzie miło wspominał ostatniego starcia w ramach Fortuna Pucharu Polski, w którym Wieczysta Kraków mierzyła się z Garbarnią Kraków. Były reprezentant Polski z powodu kontuzji spędził na placu gry zaledwie 32 minuty, a jego zespół przegrał ostatecznie 0:5.

  • Wieczysta Kraków doznała ostatnio bolesnej porażki z Garbarnią Kraków
  • Podopieczni Franciszka Smudy ulegli 0:5 ekipie z eWinner 2 Ligi
  • Kontuzji doznał Sławomir Peszko, który w tym roku już nie zagra

Peszko wypadł z gry

Sławomir Peszko w tej kampanii był jedną z kluczowych postaci w zespole Franciszka Smudy. Były reprezentant Polski wraz z Radosławem Majewskim decydował niejednokrotnie o ofensywnym obliczu zespołem z Krakowa.

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Peszko poinformował, że czeka go przerwa w grze. Peszko uszkodził wiązało poboczne.

“Diagnoza: Uszkodzone wiązało poboczne. Póki co obejdzie się bez zabiegu!” – napisał doświadczony zawodnik na Instagramie.

Jak długa potrwa przerwa w grze Peszkina? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Pewne jest natomiast, że w tym roku piłkarz na boisku już się nie pojawi. Niemniej ma być do dyspozycji trenera Wieczystej na wiosnę.

W tym sezonie Peszko rozegrał 18 spotkań, notując w nich 23 trafienia. Krakowska ekipa jest aktualnie liderem jednej z małopolskich grup Keeza IV Ligi, legitymując się dorobkiem 46 punktów. Drugą Wiślanie Jaśkowice wyprzedza o 11 oczek. W najbliższy weekend Wieczysta na wyjeździe zmierzy się z KS Chełmek.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Legia blisko dna! Wpadka wicemistrza Polski – podsumowanie 13. Kolejki

Komentarze