Pedro Tiba podpisał nowy kontrakt z Lechem

Pedro Tiba
Pedro Tiba fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Lech Poznań poinformował w środę o podpisaniu nowego kontraktu z portugalskim pomocnikiem Pedro Tibą. 31-latek związał się z Kolejorzem umową do 30 czerwca 2022 roku. Znalazła się w niej również opcja przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

Pedro Tiba jest zawodnikiem Lecha od lipca 2018 roku, kiedy dołączył do niego na zasadzie definitywnego transferu ze Sportingu Braga. Od tamtej pory Portugalczyk rozegrał w zespole Kolejorza 76 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając sześć bramek i dokładając do tego 12 asyst. Dotychczasowa umowa zawodnika obowiązywała do czerwca 2021 roku.

Pedro Tiba: Nigdy nie myślałem o odejściu z Lecha

– Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić ten klub, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej – mówił piłkarz po podpisaniu kontraktu.

– Gra w Kolejorzu od początku pozwalała mi spełniać się jako piłkarzowi. Za każdym razem, gdy zakładałem koszulkę tego klubu, to czułem, z jak dużą wiążę się to odpowiedzialnością. Wszyscy kibice wiedzą zresztą, że niezależnie od tego, czy jest dobrze czy źle, zostawiam zawsze całe serce na boisku. Ponadto jestem też zadowolony i dumny z tego, że mogę pomagać młodszym zawodnikom w ich rozwoju – dodał Portugalczyk.

Rząsa: Tiba jest kluczową postacią Lecha

– Pedro jest kluczową postacią naszej drużyny, dlatego bardzo zależało nam na przedłużeniu jego kontraktu. Tiba dzięki tylu latom spędzonym na hiszpańskich czy portugalskich boiskach pomaga naszym wychowankom wchodzącym do pierwszej drużyny. Było to dobrze widać już w poprzednim sezonie, kiedy w zespole bardzo dobrze wyglądało połączenie doświadczenia z młodością – powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Komentarze