Młodzieżowy reprezentant Polski w Wiśle Płock

Wisła Płock
Wisła Płock PressFocus

Wisła Płock ogłosiła sprowadzenie Pawła Chrupałły. Prawy pomocnik został wypożyczony do ekstraklasowego klubu na rok z opcją pierwokupu.

  • Paweł Chrupałła przeprowadził się z Rosenborga do Wisły Płock
  • Prawy pomocnik związał się z nowym klubem do 31 grudnia 2023 roku
  • Dziewiętnastolatek jest młodzieżowym reprezentantem Polski

“Nafciarze” dokonali ciekawego wzmocnienia

Wisła Płock za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o pozyskaniu na zasadzie wypożyczenia Pawła Chrupałły z Rosenborga. Prawy pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał kontrakt z “Nafciarzami”. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku i znalazł się w niej zapis o opcji pierwokupu.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać kolejnego młodzieżowego reprezentanta Polski. Jest zawodnikiem, który może występować jako boczny pomocnik oraz wahadłowy, a są to pozycje, które chcieliśmy wzmocnić w zimowym okienku transferowym – tak wypowiedział się na temat nowego nabytku dyrektor sportowy Wisły Płock, Paweł Magdoń.

Paweł Chrupałła niemal całą dotychczasową karierę spędził w Norwegii, gdzie reprezentował barwy takich zespołów jak Stjoerdals Blink, Fredrikstad oraz ostatnio Kristiansund, gdzie przebywał na czasowej transakcji z Rosenborga, który jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w tym kraju.

Urodzony w Szprotawie 19-letni zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w macierzystej Sprotavii oraz akademii Śląska Wrocław.

Później wyjechał do Norwegii, a w tamtejszej ekstraklasie zdążył rozegrać 13 meczów i strzelić 1 gola. Co ciekawe, prawy pomocnik występował dla reprezentacji Norwegii U-18, ale grał też dla juniorskich kadr Polski (U-17 oraz U-20).

Komentarze