Paweł Bochniewicz zawodnikiem Heerenveen

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Łukasz Pawlik

Paweł Bochniewicz opuścił Górnika Zabrze. W czwartek popołudniu sfinalizowany został jego transfer do holenderskiego Heerenveen. 24-letni Polak kosztował 1,2 miliona euro, a kwota ta wzrośnie w przypadku wypłacenia bonusów.

Czytaj dalej…

Ostatni rok był dla Bochniewicza naprawdę udany. Zbierał on znakomite noty za występy w Ekstraklasie, a poza tym otrzymał on w Zabrzu opaskę kapitana. Ponadto 24-latek dostał niedawno pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji Polski.

Bochniewicz ponownie opuszcza Polskę

Teraz po raz drugi w karierze postara się podbić zagranicę. Pierwsza próba nie wypadła zbyt udanie. We Włoszech Bochniewicz nie błyszczał. W Urbs Reggina rozegrał tylko jedenaście meczów, a później w Udinese ani jednego. Polak ratował się grą na wypożyczeniu w zespole rezerw hiszpańskiej Granady. Naprawdę odżył dopiero po powrocie do Polski. Najpierw grał w Zabrzu na wypożyczeniu, a później, w 2019 roku, trafił tam na stałe.

24-latek podpisał z Heerenveen umowę na najbliższe trzy lata. Licząc bonusy Górnik Zabrze może zarobić na sprzedaży Polaka nawet 1,5 miliona euro.

Polak wzmocnieniem defensywy

Holendrzy są zadowoleni, że udało im się dopiąć transfer polskiego defensora. W ostatnim sezonie dziesiąty zespół Eredivisie tracił zbyt dużo bramek.

Kierownik techniczny zespołu, Gerry Hamstra komplementował po dopięciu transferu Bochniewicza. – Paweł jest wysokim, silnym obrońcą, który ma odwagę grać o każdą piłkę i ma zdolności przywódcze. Sprowadzamy doświadczonego gracza, który rozegrał wiele meczów na najwyższym poziomie i niedawno został powołany do reprezentacji Polski – podkreślił Hamstra.

Komentarze