Patryk Janasik piłkarzem Śląska

Patryk Janasik
Patryk Janasik fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Patryk Janasik został w czwartek nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 22-letni prawy obrońca przeniósł się do klubu PKO Ekstraklasy na zasadzie definitywnego transfery z pierwszoligowej Odry Opole.

Czytaj dalej…

Przed podpisaniem czteroletniego kontraktu ze Śląskiem, Janasik pomyślnie przeszedł badania medyczne.

Janasik jest wychowankiem Sokoła Pniewy, ale na swoim koncie ma również występy w Błękitnych Wronki, trzecioligowych rezerwach Lecha Poznań i drugoligowym GKS-ie Bełchatów. Do Odry Opole trafił przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu 2018/19. Od tamtej pory rozegrał na boiskach Fortuna 1. Ligi 45 spotkań, zdobywając dwie bramki.

Dyrektor sportowy Śląska: Janasik będzie świetnie pasował do naszego stylu

Zadowolenia z zakontraktowania utalentowanego obrońcy nie kryje dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka, którego zdaniem 22-latek będzie bardzo dobrze pasował do stylu prezentowanego przez wrocławską drużynę.

– Patryk w każdej rundzie robił postępy, stale podnosząc swój poziom sportowy. To dynamiczny i wszechstronny boczny obrońca, który może grać zarówno na prawej, jak i lewej stronie defensywy. Jego dużym atutem jest z pewnością także gra ofensywna. Potrafi stworzyć zagrożenie pod bramką rywala i jesteśmy przekonani, że będzie świetnie pasował do stylu naszej drużyny – mówi Dariusz Sztylka.

Janasik: Śląsk to właściwy kierunek

Duże nadzieje z występami w Śląska wiąże również sam Patryk Janasiak, który liczy, że będzie to dobre miejsce do dalszego jego rozwoju. – Cieszę się, że trafiłem do Śląska Wrocław i z dużym optymizmem podchodzę do tego wyzwania. Chcę się dalej rozwijać, nabierać doświadczenia w Ekstraklasie i jestem pewien, że to właściwy kierunek – powiedział obrońca po podpisaniu kontraktu.

Komentarze