Parzyszek: W spotkaniu z Pogonią nie zasłużyliśmy na przegraną

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice fot. www.piast-gliwice.eu

Piast Gliwice nie zaczął dobrze nowego sezonu polskiej ekstraklasy, przegrywając dwa pierwsze spotkania nowej kampanii PKO Ekstraklasy. W każdym razie spokój stara się zachować Piotr Parzyszek. Napastnik Niebiesko-czerwonych pozwolił sobie na kilka zdań komentarza na łamach oficjalnej strony internetowej Piastunek.

Czytaj dalej…

Piast Gliwice w swoim inauguracyjnym meczu ligowym uległ Śląskowi Wrocław 0:2. Z kolei tydzień później panaceum na gliwiczan znaleźli zawodnicy Pogoni Szczecin.

– To jest czas, żeby nieco inaczej popracować. Było dużo meczów, a mniej treningów. Teraz to odrabiamy i mieliśmy też testy wydolnościowe. W tygodniu mieliśmy zajęcia a w sobotę zakończymy wszystko sparingiem, gdzie znów będziemy mieli okazję złapać rytm i rozwijać fizyczność – mówił Parzyszek cytowany przez Piast-gliwice-eu.

Potrzebny spokój

– Zachowujemy spokój. Pierwszy mecz ze Śląskiem to był nieudany dla nas początek, z kolei w Mińsku pokazaliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze. W spotkaniu z Pogonią nie zasłużyliśmy na przegraną, mieliśmy dużo okazji do zdobycia bramki i wydaje mi się, że wystarczy tylko poprawić skuteczność, żeby było dobrze – kontynuował napastnik Niebiesko-czerwonych.

Pocieszające dla kibiców Piasta może być to, że ekipa z Gliwic odniosła zwycięstwo nad Dinamem Mińsk w eliminacjach do Ligi Europy. W tej kwestii Parzyszek też wyraził kilka słów.

Parzyszek: Z Wartą trzeba zgarnąć trzy punkty

– Wydaje mi się, że nie można tak tego mocno przeżywać. Musimy w pierwszej kolejności dobrze podejść do rywalizacji z Wartą Poznań, zgarnąć trzy punkty i dopiero później zacząć myśleć o pucharach. Oczywiście z tyłu głowy mamy świadomość przed jaką szansą stoimy. Czeka nas niełatwy mecz i wymagający przeciwnik, ale u siebie mamy sporo argumentów, by awansować dalej i zapisać kolejną stronę w europejskim rozdziale.

Przypomnijmy, że potyczka Piasta z Wartą zaplanowana jest na 12 września na godzinę 17:30.

Komentarze