Papszun o możliwej pracy w Legii: nie czuję strachu

Marek Papszun
Marek Papszun PressFocus

Marek Papszun łączony jest z pracą w Legii Warszawa. Szkoleniowiec Rakowa odniósł się do tej kwestii w rozmowie z TVP Sport.

  • Nie milkną echa słów Dariusza Mioduskiego o tym, że Marek Papszun trafi do Legii
  • Szkoleniowiec Rakowa skomentował zainteresowanie ze strony warszawskiej drużyny
  • Trener częstochowian nie boi się pracy w innym zespole

Papszun jeszcze nie zadecydował o swojej przyszłości

Legia Warszawa jest w strefie spadkowej w tabeli Ekstraklasy. Mistrz Polski ma już trzeciego trenera w tym sezonie. Aktualnie stołeczny klub prowadzi Aleksandar Vukovic. Marzeniem właściciela Dariusza Mioduskiego jest jednak to, aby Marek Papszun odpowiadał za wyniki Legii. Co na to szkoleniowiec Rakowa?

Nic się nie zmieniło, decyzji należy spodziewać się na koniec grudnia. Chcę usiąść i poważnie się nad wszystkim zastanowić, porozmawiać o tym z rodziną. Kontrakt obowiązuje do końca sezonu, teraz planujemy okres przygotowawczy, który będzie dość krótki – powiedział Marek Papszun. Czy mógłby on dołączyć do Legii już od kolejnej rundy?

Nie sądzę, by tak się stało. Oczywiście, w piłce zawsze jest jakaś możliwość, to kwestia dogadania się zainteresowanych stron, w tym kontekście władz obu klubów. To dzieje się jednak rzadko i dla mnie jest mało realne. Być może szefowie klubów kontaktowali się w takiej sprawie, a ja o tym nie wiem? Taką opcję też trzeba brać pod uwagę – przyznał trener Rakowa, który nie boi się pracy w innej drużynie.

Jestem zbyt doświadczony, by obawiać się pracy w jakimkolwiek klubie. Uważam się za osobę kompetentną, o czym zresztą świadczy to, co udało się osiągnąć w Rakowie. W piłce przeżyłem już sporo, dlatego nie czuję strachu – wyznał Marek Papszun.

Czytaj także: PKO Ekstraklasa: kapitalna seria Górnika Łęczna, Lech wygrał rzutem na taśmę, bezradna Legia – podsumowanie 19. kolejki

Komentarze